SPILLERPROFIL · Serie ALuciano
Luciano
Acosta
Følg Luciano Acosta kamp for kamp. Utforsk sesongens prestasjoner, utvikling, ligaens rangeringer og tallene bak hvert resultat.

32
FluminenseMidtbane · Offensiv midtbane
32 årArgentina160 cmHøyre fot
Siste kamper
↗28. okt.InternacionalHjemme2–11 mål0 målg.7,725. okt.ChapecoenseBorte2–10 mål0 målg.7,118. okt.SantosHjemme1–20 mål0 målg.6,511. okt.FlamengoBorte1–00 mål0 målg.6,69. okt.CoritibaHjemme4–01 mål0 målg.7,5
Åpne en kamp for hendelser og hele kampbildet.
Mål og xG
De siste 12 registrerte kampene Mål Forventede mål (xG)
Eldste kampNyeste kamp
6Mål denne sesongen
5,61Forventede mål (xG)
2,15Skudd per 90 min
Skuddbildet
Sesongen38 %på mål
37Skudd
14På mål
5,61Forventede mål
Andel på mål er beregnet fra registrerte skudd. Ingen skuddplasseringer er antatt.
Statistikk per 90 minutter
Beregnet fra kamper der både målingen og spilletiden er registrert.0,35Mål per 9028 kamper · 1 554 min
0,45xG per 9019 kamper · 1 115 min
2,15Skudd per 9027 kamper · 1 547 min
0,81På mål per 9027 kamper · 1 547 min
0,29Målgivende per 9028 kamper · 1 554 min
52,82Pasninger per 9027 kamper · 1 547 min
1,28Taklinger per 9027 kamper · 1 547 min
4,71Vunne dueller per 9027 kamper · 1 547 min
Sesongens spiller
Serie AStarter20
Spilte minutter1 554
Mål + målgivende11
Siste 5 kamper2 mål · 0 målg.
Kontraktsdato oppgitt i kilden: 2029-12-31 Datoen er foreløpig, ikke bekreftet.
Mot ligaens spillere
Persentil blant 130 spillere i samme posisjonsgruppe i Serie A, minst 450 min. Basert på sesongtotaler.Alle 7 rangeringer i statistikkbildet ↓Utforsk spillere i samme liga ↗
FAKTAENE BAK PRESTASJONEN
15 målinger · 7 områderHele statistikkbildet.
Alle kategorier StatForge har registrert for denne spilleren. Klikk for å utforske hvert fagområde.
01Mål1 måling +
MålNr. 12 av 130 · Datadekning 15/17
602Målgivende og sjanseskaping1 måling +
MålgivendeNr. 11 av 130 · Datadekning 15/17
503Skudd3 målinger +
SkuddNr. 21 av 130 · Datadekning 15/17
37Skudd på målNr. 16 av 130 · Datadekning 15/17
14Forventede mål (xG)Nr. 8 av 130 · Datadekning 15/17
5,6104Pasninger4 målinger +
PasningerNr. 38 av 130 · Datadekning 15/17
908Vellykkede pasningerNr. 41 av 130 · Datadekning 15/17
752PasningsprosentNr. 109 av 130 · Datadekning 15/17
82,8 %Pasninger inn i siste tredelNr. 56 av 130 · Datadekning 15/17
11705Dueller2 målinger +
DuellerNr. 31 av 130 · Datadekning 15/17
180Vunne duellerNr. 52 av 130 · Datadekning 15/17
8106Forsvar3 målinger +
Vunne taklingerNr. 75 av 130 · Datadekning 15/17
16TaklingerNr. 101 av 130 · Datadekning 15/17
22KlareringerNr. 109 av 130 · Datadekning 15/17
907Rating1 måling +
RatingNr. 16 av 130 · Datadekning 15/17
7,12KAMP FOR KAMP
28 registrerte kamperSesongen i detalj.
Hele tilgjengelige kamploggen, ikke bare de fem siste kampene.
| Dato | Motstander | H/B | Min | Mål | Målg. | Skudd | På mål | xG | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28. okt. ↗ | Internacional | H | 32 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0,66 | 7,69 |
| 25. okt. ↗ | Chapecoense | B | 25 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0,26 | 7,09 |
| 18. okt. ↗ | Santos | H | 57 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 6,52 |
| 11. okt. ↗ | Flamengo | B | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 6,63 |
| 9. okt. ↗ | Coritiba | H | 28 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0,53 | 7,49 |
| 20. sep. ↗ | Corinthians | B | 59 | 0 | 1 | 0 | 0 | — | 7,10 |
| 12. sep. ↗ | Atlético Mineiro | B | 61 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,06 | 6,59 |
| 6. sep. ↗ | Vasco da Gama | H | 32 | 1 | 0 | 4 | 1 | 1,22 | 7,08 |
| 30. aug. ↗ | Athletico PR | B | 31 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 6,40 |
| 15. aug. ↗ | Palmeiras | H | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 6,11 |
| 9. aug. ↗ | Botafogo | B | 11 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,05 | 6,30 |
| 30. juli ↗ | Bahia | H | 62 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,03 | 7,41 |
| 26. juli ↗ | Grêmio | B | 75 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 6,61 |
| 18. juli ↗ | Bragantino | H | 90 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0,80 | 7,74 |
| 1. juni ↗ | Cruzeiro | B | 23 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,02 | 6,74 |
| 24. mai ↗ | Mirassol | B | 60 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0,06 | 6,57 |
| 17. mai ↗ | São Paulo | H | 61 | 0 | 1 | 0 | 0 | — | 7,58 |
| 9. mai ↗ | Vitória | H | 90 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,04 | 7,62 |
| 12. apr. ↗ | Flamengo | H | 7 | 0 | 0 | — | — | — | 6,37 |
| 2. apr. ↗ | Corinthians | H | 69 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,03 | 7,14 |
| 21. mars ↗ | Atlético Mineiro | H | 86 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0,13 | 6,98 |
| 19. mars ↗ | Vasco da Gama | B | 68 | 0 | 2 | 0 | 0 | — | 7,49 |
| 15. mars ↗ | Athletico PR | H | 90 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0,48 | 8,31 |
| 12. mars ↗ | Remo | B | 79 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0,03 | 7,67 |
| 26. feb. ↗ | Palmeiras | B | 46 | 1 | 0 | 3 | 2 | 0,17 | 7,99 |
| 12. feb. ↗ | Botafogo | H | 74 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0,84 | 7,62 |
| 5. feb. ↗ | Bahia | B | 79 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0,11 | 6,59 |
| 28. jan. ↗ | Grêmio | H | 78 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0,09 | 7,80 |
KLUBBENE OG SESONGENE
Karrierehistorien.
Registrerte sesonger og overganger fra datakilden, uten antatte totalsummer.
FLFluminenseNåværende klubb · fra 20252 sesonger · 3 turneringer ⌄
| År | Turnering | Kamper | Mål | Målg. | Rating |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Serie A | 28 | 6 | 5 | 7,12 |
| 2025 | Serie A | 16 | 3 | 2 | 7,05 |
| 2025 | Copa Sudamericana | 3 | 0 | 1 | — |
DADallas20251 sesong · 1 turnering ⌄
| År | Turnering | Kamper | Mål | Målg. | Rating |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Major League Soccer | 21 | 5 | 1 | 7,24 |
CICincinnati2021–20254 sesonger · 7 turneringer ⌄
| År | Turnering | Kamper | Mål | Målg. | Rating |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | Major League Soccer | 35 | 14 | 17 | 7,96 |
| 2024 | Leagues Cup | 2 | 0 | 1 | 7,6 |
| 2024 | Club Friendlies 3 | — | 1 | 0 | — |
| 2023 | Major League Soccer | 36 | 19 | 12 | 7,87 |
| 2023 | Leagues Cup | 3 | 1 | 1 | — |
| 2022 | Major League Soccer | 32 | 11 | 13 | 7,5 |
| 2021 | Major League Soccer | 31 | 8 | 9 | 7,33 |
ATAtlas2020–20212 sesonger · 2 turneringer ⌄
| År | Turnering | Kamper | Mål | Målg. | Rating |
|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | Liga MX | 23 | 2 | 1 | 6,86 |
| 2019 | Liga MX | 10 | 1 | 1 | 6,99 |
DCDC United2017–20203 sesonger · 3 turneringer ⌄
| År | Turnering | Kamper | Mål | Målg. | Rating |
|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | Major League Soccer | 32 | 6 | 1 | 6,87 |
| 2018 | Major League Soccer | 34 | 10 | 15 | 7,22 |
| 2017 | Major League Soccer | 31 | 5 | 4 | 6,92 |
DCDC United20161 sesong · 1 turnering ⌄
| År | Turnering | Kamper | Mål | Målg. | Rating |
|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | Major League Soccer | 32 | 3 | 8 | 7 |
ESEstudiantes20151 sesong · 1 turnering ⌄
| År | Turnering | Kamper | Mål | Målg. | Rating |
|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | Liga Profesional de Fútbol | 24 | 1 | 4 | — |
Overganger og klubbskifter (9) +
| Dato | Fra | Til | Hendelse |
|---|---|---|---|
| 8. aug. 2025 | Dallas | Fluminense | Overgang |
| 12. feb. 2025 | Cincinnati | Dallas | Overgang |
| 17. mars 2021 | Atlas | Cincinnati | Overgang |
| 1. jan. 2020 | DC United | Atlas | Fri overgang |
| 1. jan. 2017 | Boca Juniors | DC United | Overgang |
| 31. des. 2016 | DC United | Boca Juniors | Lån avsluttet |
| 15. feb. 2016 | Boca Juniors | DC United | Utlån |
| 31. des. 2015 | Estudiantes | Boca Juniors | Lån avsluttet |
| 24. jan. 2015 | Boca Juniors | Estudiantes | Utlån |
DOKUMENTERTE MØNSTRE
Historiske treff.
Observerte målinger fra de sist registrerte kampene. Dette er ikke fremtidige sannsynligheter.
Ingen observerte terskelmålinger for denne spilleren.
Statistikk fra StatForge · Hentet 06:48. Registrert datadekning i statistikkarkivet. Manglende registreringer vises som «—», ikke som null. Spillerfoto vises bare etter rettighetskontroll.